דלתות מעוצבות

דלתות מעוצבות – כל הטיפים והעצות איך לעצב את הדלתות

עד לפני מספר שנים עיצוב הבית לא התייחס לעיצוב הדלתות, אך בשנים האחרונות גברה המודעות כי דלתות מעוצבות משפיעות מאוד על המראה של כל הבית ועל הטאץ' הסופי. במאה עשרים ואחת כבר לא מתייחסים אל הדלת כאביזר פונקציונאלי, אלא משקיעים בדלתות המשתלבות עם העיצוב הכללי של הבית.

תשעה טיפים ועצות טובות שישדרגו כל דלת וכל חלל

הדלתות עשויות ממגוון של חומרים. יש דלתות העשויות מעץ, יש דלתות העשויות ממתכת ויש דלתות המשלבות שני סוגים של חומרים ויוצרות מראה מקורי ומרשים.

לצפוי הדלת יש תפקיד חשוב במראה הסופי. יש דלתות המצופות בלמינציה הנחשב לציפוי פשוט וזול, יש המצופות בפורניר המעניק לכל דלת מראה יוקרתי ומרשים, אך הציפוי הנפוץ והיקר מבין כולם הוא צביעת דלת בתנור. צביעת דלת בתנור מעניקה רמת גימור גבוהה, אפשר לבחור אינסוף גוונים ודוגמות שונות.

את הסגנון ואת הגוון של הדלת יש לבחור בהתאם לסגנון השולט בחלל. יש להתאים את גוון הדלת לגוון הקירות, לחיפויי הרצפה ולרהיטים. בבתים בעלי מראה קלאסי תתאים דלת עץ עם ציפוי פורניר, לבתים בעלי סגנון היי טק וקר תתאים דלת מתכת ולבתים בסגנון מודרני אפשר לבחור דלת מזכוכית בשילוב מתכת או עץ.

בכל סגנון של דלת מעוצבת שתבחרו יש להסתכל קדימה ולקחת בחשבון שדלתות לא מחליפים לעתים קרובות, אך את הרהיטים ואת הגוון של הקירות כן, לכן חשוב לבחור דלתות ניטראליות שיתאימו לכל גוון ולכל סגנון שתבחרו בעתיד.

השוק מציע מגוון עצום ומבלבל של דלתות מעוצבות. כדי למקד את הבחירה כדאי לעיין באתר האינטרנט של החנות, לשוטט בגלריית התמונות ולהתבונן בעיצובים, בסגנונות ובגוונים השונים. לאחר שתחליטו על סגנון העיצוב והגוון המתאים לכם, רשמו את מספר הדגם והגיעו מוכנים לחנות. גם אם לא תקנו בדיוק את אותו הדגם, המיקוד יעזור לכם לבחור בקלות יותר את הדלת שאתם אוהבים.

חשוב לקנות דלתות איכותיות בחברה ממותגת וותיקה. רק חברה המתמחה בתחום, תוכל לספק לכם את הדלתות המתאימות ביותר הן מבחינה עיצובית והן מבחינה פונקציונאלית.

העיצוב אומנם חשובאך כאשר אתם בוחרים דלתות חשוב לשים לב גם למנגנון הנעילה, לרמת הבידוד, לאביזרי הפרזול ועוד.

יש רמות שונות של בידוד מפני רעשיםקור וחום. את רמת הבידוד יש לבחור בהתאם לצרכים ולהעדפות. מי שמעוניין בחדר אינטימי וסגור שבו הוא יוכל להתנתק מרעשי הבית והסביבה, יבחר דלתות ברמת בידוד גבוהה, אך הורים, למשל, המעוניינים לשמוע בכי של תינוק או משחקים של ילדים יעדיפו רמת בידוד פחות גבוהה.

ידיות הם אחד האביזרים התורמים לעיצוב הדלתיש סוגים שונים של חומרי גלם שמהם עשויות הידיות, יש ידיות מפלסטיק, ממתכת, מניקל ועוד. חשוב לזכור כי הידית באה במגע קבוע והיא עלולה להישחק, לכן בכל סגנון של ידיות שתבחרו חשוב לבחור ידיות איכותיות.

Comments for this post are closed.